Testování

Na základě podnětu Štěpánky Hilgertové, která si nechala pro sebe a své sportovce vyvinout kloubní výživový produkt jsme nechali otestovat potravinový doplněk stravy ColACTIN na 200 dobrovolnících.

Tento doplněk stravy je dostupný ve všech lékárnách, na internetu, nebo přímo od výrobce na webu www.colactin.cz.

colatin

Charakteristika

ColActin je potravinový doplněk stravy, který obsahuje přírodní látky. Tyto přírodní látky jsou navíc obohacené o vitamín C, který přispívá k přirozené tvorbě kolagenu. Přípravek také působí na snížení míry únavy a vyčerpání.

Průběh výzkumu

Náš tým odborníků vyzkoušel tento přírodní doplněk stravy na 200 dobrovolnících, ve věkovém rozmezí 30 až 70 let, kteří kteří trpí bolestmi a ztuhlostí kloubů.

Každý testovaný dobrovolník, který byl zapojen do tohoto výzkumu, podstoupil důkladnou vstupní prohlídku a vyplnil také podrobný dotazník o jeho anamnéze.

Testovaní dobrovolníci konzumovali po dobu 4 měsíců doplněk stravy ColActin. Během této doby dobrovolníci vykonávali stejnou fyzickou zátěž, jako v době netestování a také se neměli nijak omezovat v rámci své každodenní činnosti.

Podrobnou klinickou studii zpracováváme.

Zjištěné přírodní látky

Rozborem doplňku stravy ColActin, byly zjištěny následující látky: glukosamin sulfát, chondroitin sulfát sodný, metylsulfonylmethan, Vitamín C (L-askorbát sodný), plod přepřovníku černého, kolagen vepřový enzymaticky hydrolyzovaný (typ II). Celkový přehled zjištěných látek, které byly zjištěny, níže.

pruzkum
Testování

Rozborem zjištěny účinné složky

Kolagen

typ II

Kolagen je základním prvkem pojivových a podpůrných tkání a řadí se mezi bílkoviny nerozpustné ve vodě. 90 % veškerého kolagenu tvoří kolagen typu I, který se nachází v kůži, šlachách, kostech a vazivu. Díky kolagenu je naše pokožka pevná a pružná, netrápí nás bolesti kloubů.

Kolagen se v našem těle stará především o pružnost a to jak pokožky, tak pojivových tkání – vazů, šlach, chrupavek, kostí a kloubů. A právě na namáhané a bolavé klouby se jako výživa nejčastěji doporučuje.

Vitamín C

L-askorbát sodný
Vitamín C patří mezi nejdůležitější vitamíny. V lidském těle celou řadu důležitých funkcí. Podporuje tvorbu kolagenu pro správnou funkci kloubních chrupavek, kostí a kůže a chrání buňky před oxidativním stresem. Mimo jiné také přispívá k energetickému metabolismu, správné funkci imunitního systému a podporuje tak obranyschopnost organismu.

MSM

metylsulfonylmethan
MSM je organická sloučenina síry – je produktem její konečné biotransformace. MSM je doporučován při zánětlivých onemocněních kloubů jako osteoporóza či revmatoidní artritida pro své protizánětlivé působení jako doplněk celkové léčby. Podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky.

Pepřovník černý

Pepřovník černý (piper nigrum) je popínavá rostlina, pocházející z indických monzunových lesů, dorůstá až do výšky sedmi metrů. Působí jako prevence dny (metabolické onemocnění projevující se zánětem kloubů) a dokáže snížit bolest kloubů.

Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát je bazická sloučenina, která je přirozenou součástí struktur mezibuněčné hmoty chrupavek. V nich spolu s chondroitin sulfátem pomáhá zadržovat vodu. Díky tomu získávají chrupavky svou pružnost.

Chondroitin sulfát sodný

Chondroitin je přírodní látka, která se nachází v lidském těle a je hlavní složkou chrupavky. Jeho hlavní oblast použití je při bolestech a zánětu, která doprovází artrózu kloubů.

Reference

JINDŘIŠKA (63let)

Jsem moc ráda, že jsem začala ColACTIN užívat, bolely mě záda a klouby. Všem s problémy kloubů bych tento produkt doporučila, tak jako svému manželovi, který má problémy s kyčlemi. Po dvou měsících užívání ColACTINU, cítí, že se to zlepšilo, a i já už mohu opět bezbolestně pracovat na své zahrádce. Věříme, že se to bude zlepšovat i nadále.

MARIE (42 let)

Málokdo chce skončit se svou bolestí na chirurgickém sále a zbytek života strávit s kloubní náhradou. Tak tomu bylo i u mne, naštěstí jsem objevila doplněk stravy ColACTIN, který pravidelně užívám a tím ochraňuji a regeneruji své klouby a doplňuji ztrátu kolagenu.

PETR (42let)

Pravidelně chodím do posilovny, začínal jsem mít problémy s klouby a šlachami. Používám ColACTIN a cítím velké zlepšení. Díky, budu využívat pravidelně.

KATEŘINA (31let)

Objevila jsem na trhu produkt ColACTIN, vybrala jsem si ho především díky jeho rychlé vstřebatelnosti. Pomohl mi nejen s problémy se zády, ale oceňuji i to, že se mi díky zvýšenému přísunu kolagenu zlepšila má pleť. A ty zlaté kapsle, to je pro mne třešnička na dortu 🙂

Hedapena s.r.o.
Husitská 107/3, Žižkov, 130 00 Praha 3
IČO: 09848924
Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném u u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 343468.